AKTUALNOŚCI NA LISTOPAD

LISTOPADOWE ZADANIE SPECJALNE NA ŚWIĘTO MISIA: w tym roku przypada światowa: 120 rocznica powstania misiowej maskotki. z tej okazji mamy propozycję również niecodzienną: przez cały miesiąc zbieramy różne, małe i niezbyt wielkie,  ale nowe MISIE,  które na koniec miesiąca przekażemy do chorzowskiego DOMU DZIECKA – a  stamtąd trafią do wszystkich potrzebujących:))). ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU:)))

4 listopada dzieci Grupy I KRASNALE, pojadą o godz.. 8.45  busikiem do Teatru ATENEUM, na spektakl: PAN TOM  BUDUJE  DOM.  Śniadanie dla tej Grupy  w tym dniu o godz. 8.00

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE w Bibliotece przy ul. Ryszki:

7 listopada do biblioteki udadzą się dzieci Grupy IV ZDOBYWCY

8 listopada do biblioteki udadzą się dzieci Grupy III ODKRYWCY

8 listopada o godz. 17.30 odbędzie się Zebranie  Rodziców w Grupie IV – ZDOBYWCY:  po okresie wstępnej obserwacji oraz po przeprowadzeniu Testu Dojrzałości Szkolnej. Będą też Goście specjalni: Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2

9 listopada od godziny 15.00, Pani Małgosia Ogórek będzie pełniła dyżur logopedyczny. Zapraszamy zainteresowanych do konsultacji.

UWAGA ZMIANA TERMINU: 9 listopada, jak co roku, organizujemy URODZINY POLSKI. Dlatego w tym dniu wszyscy        ubieramy się w barwy narodowe. Natomiast 10 listopada o godzinie 11.11 włączymy się do ogólnopolskiej akcji DO HYMNU

23 listopada o 17. 30  planowana jest uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA,  szczegóły na zaproszeniach indywidualnych

25 listopada:  MISIOWE OPOWIEŚCI z okazji światowego Dnia Misia. W tym dniu każdy przychodzi do przedszkola ze swoim domowym, ukochanym  misiem 🙂

26 listopada I Wyprawa Małego Trapera: planujemy zwiedzanie Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Zapisy dzieci chętnych do udziału po ustaleniu szczegółów.

29 listopada gościć będziemy Aktorów Teatru ŚLĄSKIE SKARBKI  ze spektaklem  w gwarze śląskiej: DWIE  DOROTKI

30 listopada wszystkie dzieci przedszkola pojadą do CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY  na spektakl Teatru Wrocławskiego PINOKIO.

W listopadzie – po ustaleniu terminu,  odwiedzą nas  ponownie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 ze swoją wychowawczynią: p. Martą Jachimowską i będą czytać dzieciom we wszystkich grupach wiekowych znane i lubiane wiersze Brzechwy i Tuwima.