Przedszkole nr 11 w Chorzowie

Kacik Katechetyczny

Email

Witamy Was w naszym Kąciku Katechetycznym;-)

   Chcemy w tym miejscu dzielić się z Wami tym, co robimy i co przeżywamy na katechezie. Na religii często śpiewamy i rysujemy, ale przede wszystkim poznajemy Pana Jezusa. Wiemy też, kim jest Maryja i Święci oraz kto stworzył cały świat. Wiemy również wiele innych rzeczy – na przykład to, że podczas chrztu świętego staliśmy się Dziećmi Bożymi. Widzieliśmy nawet to białe ubranko, które rodzice nałożyli na nas w czasie tego ważnego momentu.

 Byliśmy na wycieczce w naszym kościele parafialnym, czyli w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego, gdzie widzieliśmy wszystko – nawet strój, w którym ksiądz odprawia Mszę Świętą i miejsce, w którym ksiądz i ministranci przygotowują się do Mszy. Dzwoniliśmy też dzwonkami, którymi w kościele mogą dzwonić tylko ministranci;-)

    Na katechezie rozmawialiśmy też o misjach – oglądaliśmy nawet zdjęcia z Afryki i teraz już wiemy, jak wygadają nasi Mali Przyjaciele z daleka. Napisaliśmy do nich list i przygotowaliśmy laurki. Teraz czekamy na list z dalekiej Afryki. Może w przyszłości ktoś z nas pojedzie na misje, tak, jak O. Marek Glodek, który będąc dzieckiem chodził do naszego Przedszkola;-)

                                                                                                                  Dzieci oraz Katechetka Ania