KORONA EDUKACJA czyli PRZEDSZKOLAK W DOMU

Moja ulubiona autorka książek NIeTylko dla dzieci: Tove Jonson pisała: Miło jest nic nie robić (czasami), a głowa lepiej pracuje, jeśli jej da się odpocząć”, Ktoś inny zaś dodał „To wielka umiejętność umieć odpoczywać, a pole, które odpoczęło- daje obfite plony … a Nic Nie Robienie to nie lenistwo, tylko włączony tryb oszczędzania energii …

Dookoła nas: w radiu, tv, mediach społecznościowych wiele obrazów pokazano, wiele słów napisano, wiele słów powiedziano o „trudnym czasie”, „ciężkich chwilach”, „niecodziennych nowych wyzwaniach” i „ogromie odpowiedzialności” w tych Wyjątkowych Dniach – bo takie SĄ. Zdarzają się także tacy, którzy dostrzegają : „nowe szanse”, „niecodzienne możliwości”, „wyjątkowe okazje” związane z tym dziwnym, niespodziewanym, darowanym nam dodatkowym czasem na bycie w Domu, budowanie Relacji, zacieśnianie Więzi, rozpoznawanie wspólnych Zainteresowań, rozwijanie Pasji …              Dostałam wczoraj od Jednego z WAS – Świetnych Rodziców, pokaz cudnych zdjęć (napisałam, że poryczałam się ze śmiechu jak nigdy), które przypomniały mi (retrospektywnie z autopsji) jak kreatywne, nieprzewidywanie twórcze i pomysłowe mogą być dzieci w „wolnym domowym czasie”. Dlatego na ten czas Intensywnego Bycia w domu, przygotowaliśmy z Nauczycielami Pakiety Edukacji Ratunkowej :))) / zakładka: EDUKACJA W DOMU /, które można wykorzystać oczywiście nie tylko do „pacyfikowania domowych Żywych Sreber”, ale jako sprawdzoną pomoc w organizowaniu Domowej, Rodzinnej edukacji, organizowaniu czasu, w którym dziecko będzie mogło działać z korzyścią dla siebie, a Rodzic zyska odrobinę czasu na chwilę relaksu i odpoczynku. A… im dłużej odpoczywasz, tym zdrowiej i dłużej żyjesz… Czego wszystkim NAM życzę :)))

Będzie nam bardzo miło jeśli podzielicie się tą informacją z innymi rodzicami, którym te pomysły (będą na bieżąco uzupełniane) mogą okazać się pomocne. Zapewniamy też stały kontakt z Nauczycielami poszczególnych Grup oraz mailowy z dyrekcją – we wszystkich nurtujących WAS sprawach.

Pozdrawiam Wszystkich czytających z życzeniami Pełnego Zdrowia

Dyrektor Przedszkola nr 11: Grażyna Rutkowska

P.S.

Dodatkowa propozycja Wydawnictwa Bliżej Przedszkola:

„Drodzy Rodzice, przekazujemy Wam możliwość korzystania z płyty Bliżejprzedszkolna pięciolinia – utwory do tańca, śpiewania i zabawy na marzec, na której są piosenki o tematyce wiosennej. Planowaliśmy słuchać piosenek podczas zajęć i bawić się przy nich w przedszkolu, ale ponieważ nie mamy takiej możliwości, zachęcamy do tego, aby dzieci słuchały piosenek i bawiły się przy nich w domu. Na płycie znajdują się piosenki edukacyjne, piosenki do tańca i zabaw muzyczno-ruchowych oraz piosenki do nauki języka angielskiego”

Wystarczy wejść na stronę „Moja płytoteka”

zalogować się: kontakt@p11chorzow.edu.pl Hasło: PRZEDSZKOLE11

Dobrej zabawy!!!