Wiadomości specjalne

Z OSTATNIEJ CHWILI: 13.05.2020

Wczoraj po godzinie 17.00 otrzymałam decyzję Władz Miasta o otwarciu placówek przedszkolnych w Chorzowie od dnia 18 maja br. wg wytycznych GIS i MEN. W związku z tym, wysłałam do rodziców zgłoszonych dzieci, indywidualne informacje mailowe zawierające procedury i regulamin pobytu dziecka w Przedszkolu nr 11 w reżimie sanitarnym.

Z OSTATNIEJ CHWILI: 11.05.2020

Dzisiaj jeszcze nie mamy potwierdzonej daty otwarcia placówek przedszkolnych w Chorzowie. Jak tylko Władze Miasta podejmą decyzję, Dyrektor Przedszkola wyśle do Rodziców zgłoszonych dzieci taką informację z Regulaminem pobytu dziecka w czasie stanu zagrożenia epidemicznego, spowodowanego chorobą COVID-19. W funkcjonującym przedszkolu realizowane będą jedynie zadania opiekuńcze w trybie reżimu sanitarnego, zgodnie w wytycznymi GIS. Realizacja podstawy programowej nadal będzie się odbywała zdalnie poprzez naszą stronę internetową i zakładkę PRZEDSZKOLAK W DOMU. Zaglądajcie, odkrywajcie nowe PAKIETY  i bawcie się dobrze przy naszych propozycjach.

W związku z pracami porządkowymi, przygotowującymi przedszkole do przyjęcia dzieci usilnie prosimy o odbieranie rzeczy dzieci do prania do domu, przez cały tydzień w godzinach: 8.00-13.00 !!!

Z OSTATNIEJ CHWILI: 04.05.2020

Bardzo dziękujemy za wszystkie zwrotne odpowiedzi w temacie opieki przedszkolnej w czasie trwającego zagrożenia epidemicznego. Taka ścisła informacja jest niezbędna, aby właściwie przygotować logistycznie i organizacyjnie placówkę do pełnienia funkcji opiekuńczej w tej skomplikowanej sytuacji. Jesteśmy także niezmiernie wdzięczni za wyrażane przy tej okazji wszelkie słowa podziękowania i wsparcia oraz życzenia 🙂 Sytuacja Nauczycieli, których sensem życia zawodowego jest uśmiech i błysk w oczach dzieci oraz gwar i dziecięcy śmiech radosnej zabawy, również jest sytuacją delikatnie mówiąc „niecodzienną”, trudną, męczącą, frustrującą … więc każde dobre słowo i 🙂 jest na wagę dobrego leku antydepresyjnego. DZIĘKUJEMY

A w związku z koniecznością przeprowadzenia generalnych porządków i dezynfekcji placówki, bardzo prosimy wszystkich rodziców o odbieranie przygotowanych „dziecięcych rzeczy różnych” – w tym tygodniu, codziennie w godzinach: 8.00-13.00

Z OSTATNIEJ CHWILI: 30.04.2020

jak już zapewne wiadomo, mamy decyzję Władz Miasta: „Chorzowskie żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte dopóki miasto nie będzie w stanie zagwarantować bezpieczeństwa dzieciom” https://mieszkancy.chorzow.eu/article/informacje-dotyczace-koronawirusa. Nie mniej jednak, aby jak najlepiej przygotować się do otwarcia placówki w bliżej nie określonym terminie,  wysłałam dzisiaj maile do wszystkich Rodziców, zawierający komunikat informujący o szczegółach. Bardzo proszę o kierowanie odpowiedzi zwrotnych, zgodnie z treścią komunikatu, na nasz przedszkolny adres mailowy: kontakt@p11chorzow.edu.pl do dnia 4 maja do godz. 15.00

Z OSTATNIEJ CHWILI: 29.04.2020

W związku z zapowiedzią Premiera o otwarciu żłobków, przedszkoli i klas I-III, czekamy na decyzję Organu Prowadzącego. Jak tylko znane będą szczegóły i decyzje właściwych organów, będziemy na bieżąco informować o konkretnych rozwiązaniach.

UWAGA:

Arkusze informacyjne o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole – przygotowane dla dzieci Gr.IV, które od września 2020r. rozpoczną naukę w szkole podstawowej, a które zgodnie z przepisami prawa powinny być wydane Rodzicom do dnia 30 kwietnia, ze względu na obecny stan pandemii można będzie odbierać niezwłocznie, po rozpoczęciu funkcjonowania placówki. W razie pytań proszę o kontakt mailowy z dyrektorem placówki lub telefonicznie z Nauczycielem prowadzącym Grupę IV.

W dniu dzisiejszym ukazała się nowelizacja rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. poz. 410, z późn. zm.) zgodnie z którą, zawieszenie funkcjonowania placówek oświatowych zostało przedłużone do 24 maja 2020r. W uzasadnieniu do rozporządzenia czytamy: „Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.”

Jednocześnie zasygnalizowano, że przewiduje się „jakiś sposób” zorganizowania powrotu do pełnienia funkcji opiekuńczych wobec najmłodszych dzieci. Będziemy z uwagą oczekiwać na szczegółowe informacje ministerialne w tym temacie i  niezwłocznie na bieżąco informować o proponowanych rozwiązaniach.