Przedszkole nr 11 w Chorzowie

Dzień siódmy

Email
DUSZEK ZIELONEJ NOCY nie zmarnował!
Jak to ma w swoim zwyczaju zajął się robieniem wesołych figielków. W tym roku postawił na działalność artystyczną - w ten sposób wpisał się tematycznie w nasze WARSZTATY ARTYSTYCZNE: dziewczynki miały twarzowe kropeczki, a chłopcy mężne blizny, a dla wszystkich były CUKIERKOWE KWIATY  na osłodzenie pożegnania z ZIELONYM PRZEDSZKOLEM.
SEN OSTATNI trwał do 7.30 - aż Pani ULA przyszła się na piętro zapytać, na którą my dzisiaj zejdziemy do jadalni, bo tak cicho, a Ona chce wstawiać jajecznicę. Zeszliśmy na 8.30, ale wcześniej wszyscy się upewniali, czy inni też mają takie arcydzieła na twarzy i snuli dociekania, skąd one się wzięły.
Po śniadaniu (mleczna zupka, jajecznica i kanapeczki) trzeba było pozbierać do końca swoje manatki, sprawdzić wszystkie kątki i opuścić swoje pokoje. Spotkaliśmy się na ŚWIETLICY w bardzo WAŻNEJ SPRAWIE: TURNIEJ CZYSTOŚCI BĘDZIE ROZTRZYGNIĘTY!!! Co prawda od wczesnego poranka wszyscy już wiedzieli jakie są ostateczne wyniki - bo przecież tabela punktacji była jawna, ale trzeba to OGŁOSIĆ WSZYSTKIM I OFICJALNIE USTALIĆ WERDYKT. Różnice punktowe były minimalne! Nagrodą za zajęcie I MIEJSCA była możliwość dokonania PIERWSZEGO WYBORU WESOŁEJ ZABAWKI. (itd). 
Na czas przenoszenia naszych TOBOŁKÓW zaprosiliśmy wszystkich po raz ostatni do KINA DOMOWEGO. No a potem to już tylko OBIADEK: ulubiona zupa pomidorowa z ryżem i kluseczki leniwe z cukrem - nawet nie dopytywaliśmy Pani ULI ile razy musiała dogotowywać kolejne porcje, talerze tylko płynęły po jadalni z nowymi dokładkami. Uczywiście podziękowaliśmy GOSPODYNI za całe pyszne jedzonko i nie tylko!
Teraz już tylko odliczamy minuty do przyjazdu MINIBUSÓW - no i się doczekaliśmy. Dzisiaj musimy się sensownie podzielić na dwa środki transportu: więc jedzie BIAŁY BUSIK DZIEWCZĘCY I CZERWONY BUSIK CHŁOPIĘCY - łatwiej odnajdziecie swoje POCIECHY! A ile będzie UCIECHY jak już zobaczycie swoje UŚMIECHY!!!
Na tym koniec naszej ZIELONOPRZEDSZKOLNEJ PRZYGODY! Podróż minęła spokojnie, bez przykrych niespodzianek i ze sprawnym mijaniem BRAMEK. Pa!
A za rok o tej samej porze, ZIELONE PRZEDSZKOLE znów zdarzyć się może - przynajmniej dla niektórych!

P.S.1
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM za ODPOWIEDZIALNOŚĆ i zastosowanie do naszych wskazówek, dotyczących właściwego ustawienia samochodów, które niewątpliwie ułatwiło nam wjazd na ulicę pod Przedszkolem.
DZIĘKUJEMY też za ODPOWIEDNI RODZINNY PODZIAŁ dzięki czemu WASZE SPOTKANIE Z DZIEĆMI przebiegło nadzwyczaj sprawnie

P.S.2
DZIĘKUJEMY
za okazanie ogromnego ZAUFANIA dla NAS - NAUCZYCIELI, w naszą życiową mądrość, kompetencje, zaangażowanie, dobrą wolę, oddanie i odpowiedzialność.
DZIĘKUJEMY za WASZĄ ODWAGĘ, aby często po raz pierwszy wypuścić swoje dziecko spod skrzydeł RODZICIELSKIEJ OPIEKI. DZIĘKUJEMY  za przyzwolenie na SAMODZIELNOŚĆ DZIECI -  aby w tych czasach kiedy dzieci są wspaniale wyedukowane, szybko czytają, liczą, mówią obcymi językami, korzystają z komputerów ..., a mają problemy z samodzielnym jedzeniem, ubieraniem się, organizacją i przestrzeganmiem porządku, przewidywaniem konsekwencji swojego postępowania, dokonywaniem wyborów, przepraszaniem, godzeniem się na kompromisy - mogły przeżyć PRAWDZIWY TRENING SAMODZIELNOŚCI i WSPANIAŁĄ PRZYGODĘ,  która - mamy nadzieję- pozostanie w ich pamięci na długo jako MAGICZNE WSPOMNIENIE z lat przedszkolnych.
alt alt alt alt
alt alt alt alt
alt alt alt alt
alt alt alt alt

Komentarze 

 
# dziekujemykala101 2014-05-30 22:55
To my dziekujemy w imieniu dzieci za niezaomniane chwile spedzone razem na Zielonym przedszkolu, za profesjonalna opieke naszych wspanialych Pan oraz pani Uli za smaczne karmienie. Natalia Semeniuk z rodzicami i siostra ktora juz sie doczekac nie moze kiedy ona bedzie mogla jechac. :lol:
 
 
# PODZIEKOWANIA!! !Piekarz 2014-05-31 17:30
Serdeczne podziekowania dla pan,opiekunów,k ierowców dla wszystkich,któr zy przyczynili sie do wyjazdu i pobytu dzieci na ZIELONYM PRZEDSZKOLU.To dzieki Wam nasze pociechy mogły przezyc wspaniałą przygode i nauczyc sie samodzielnosci.Dziekujemy rowniez za dostarczanie nam dziennej dawki wrazen,emocji i radosci na blogu zielonego :lol: Cieszymy sie,ze pobyt w gorach sie udał a dzieci wróciły usmiechniete,za dowolone i wypoczete.Podziekowania takze dla p.Uli,ktora troszczyła sie zeby nikt glodny nie chodził. :P KASIA i JACEK JANKOWSCY oraz babcia HALINA :-)
 
 
# Dziękujemy!Marzenna Koczara-Gawlyta 2014-06-01 19:13
Dziękujemy za wielkie serce dla naszych pociech! Za "odstawienie" ich w całości ;-) ; za przygody i super zabawę. Po raz kolejny wraca do nas doroślejsza córeczka!
 

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych użytkowników