No to się zaczęło ...
Pięknie nas żegnaliście:) Rączki Wasze nam machały i machały ... A myśmy nie odjeżdżali, i nie odjeżdżali ... Ale nie dlatego, że ktoś się wyrywał do drzwi autokaru! O nie! Proza życia! Pan Kierowca po raz pierwszy prowadził ten autokar i nie posiadał (niestety) kompetencji lub raczej wiedzy, do obsługiwania odtwarzacza filmów. A my czekaliśmy na bajki!!! Jednak się tym razem nie udało - więc pojechaliśmy na sucho - to znaczy nie tylko bez łez, ale i bez bajeczki. I proszę Państwa! Okazało się, że filmy nie są potrzebne! Widoki są upajające i rozmowy w doborowym towarzystwie znakomicie wypełniają czas podróży! Niestety od Myślenic - gdzie spokojnie, jeszcze w aurze bezdeszczowej zjedliśmy sobie słodką przekąskę - widoki się nam pogorszyły, bo zaczęło pokapywać, padać, lać ... Jednym słowem: przed nami na horyzoncie DŁUGI DESZCZOWY TYDZIEŃ - Adam Bahdaj kiedyś ( w czasach dziś już prehistorycznych, dziciństwa niektórych) napisał taką książkę, ale jak się potem okazało, ten tytułowy TYDZIEŃ był nieoczekiwanie ciekawy! Więc my też mamy pewną szansę i perspektywy. Ale wróćmy do podróży ... Nieoczekiwanie szybko - bo przez Czarny Dunajec, omijając trudny zakręt w Poroninie, dotarliśmy na Jesionkówkę, do naszego żółtego ZIELONOPRZEDSZKOLNEGO DOMU. Na szczęście deszczyk był dla nas łaskawy - i już tylko siąpił delikatnie, ale na tyle okazale, że musiałyśmy się lekko sprężać. Chwała Wam i Podziękowania  Tym Wszystkim, którzy pięknie podpisali bagaże dzieciom! :)
O jakże nam to ułatwiło wędrówki po niekończących się schodach. Jest szansa na małe zakwasy! Podział na pokoje z zastosowaniem metody doboru naturalnego - niesterowanego, również poszedł niespodziewanie sprawnie. Każdy wybrał kogo chciał - i zapanowała ogólna radość z pobytu w pokojach i uwalniania zawartości bagaży: na wolność i do szaf. Mamy nadzieję, że podczas ubierania, Każdy będzie pamiętał co jest czyje - zresztą, propagujemy przecież tak ważne cechy jak: koleżeństwo, umiejętność dzielenia się i wzajemną pomoc ... więc jeżeli raz czy drugi, ktoś ubierze nie to co jego, a innego - to przecież nic złego :)
Nadszedł czas obiadu - bo już i zapachy właściwe do nas dolatywały, i dźwięki odpowiednie brzuszki nasze wydawały.  W jadalni dzisiaj bardzo przyjazne dania, nawet dla największych niejadków: rosołek oraz ziemniaki z okazałą piersią kurczaka i mizerią. Te pyszności bardzo szybko zniknęły z talerzy i mogliśmy się udać na chwilkę - dosłownie chwilunię - odpoczynku i relaksu. Bo już zaraz potem spotkaliśmy się w naszej świetlicy na imprezie urodzinowej. Nasza Nikola - dzisiejsza solenizantka, miała dla wszystkich słodką niespodziankę, w postaci płonącego torciku z ptasiego mleczka. Jakie tajemnicze były te świeczki  na torcie urodzinowym ... Strzelały zimnymi ognikami, a Nikola mogła pomyśleć nie jedno, ale wiele, wiele, wiele życzeń urodzinowych - bo świeczki nie dały się zmuchnąć! Ale w końcu się udało! W ten sposób, w słodkich nastrojach zaczęliśmy bardzo skomplikowane negocjacje w temacie KODEKSU ZIELONEGO PRZEDSZKOLA.  Ustalenia jednak były jednoznaczne i optymistyczne: wszyscy już doskonale wiedzą jak rozpoznać dobrze wychowanego ZIELONOPRZEDSZKOLAKA. Każdy to opowiedział, orysował i opisał. Jak potrafił. W nagrodę można się było posilić słodkim deserem. Mniam - teraz mieliśmy dostatecznie dużo sił na eksplorację świata zewnętrznego. No i jak się okazało - wszyscy jesteśmy do tego świetnie przygotowani. Na podwórku spotkały się dokładnie 34 pary KALOSZY, przygotowanych do wymarszu i ciekawych drogi. Po krótkim tańcu organizacyjnym, KALOSZE ustawiły się czwórkami - czyli ich właściciele parami, i ruszyliśmy przed siebie ...  w prawo! Bo taką dzisiaj wybraliśmy drogę. Och ile by było pisania i wyliczania co widzieliśmy: łąkę mleczyków, szczekające psy, kałuże jedna za drugą, mchy i paprocie, pierwiosnki i niezapominajki, pierwsze grzyby trujki, ślady po wiewiórkach, odgłosy ptasie, krowie, owcze i końskie. I jedna taka roślinna zagadka  jest na zdjęciu tam poniżej, z jasnymi i ciemnymi listkami - a Wy musicie odgadnąć: CO TO JEST???
A kiedy wróciliśmy - bo zegarki nieubłaganie wołały: KOLACJA!!! - nawet zdążyliśmy sprawdzić stan boiska ( nadaje się doskonale!) zjeżdżalni, huśtawek i ogrodu przed domem. Kolacyjne kanapki szybko wpadały do brzuszków - bo też były pyszne. A potem ... A potem to NIESPODZIANKA! Zajęliśmy się bardzo zajmującym zajęciem  - z wielkim zacięciem. Szybko było gotowe - ale zrobiliśmy na razie tylko połowę :) Potem była DOBRANOCKA -  czyli spotkanie z Misiem Uszatkiem. A na koniec dnia, po myciu - zajęliśmy się znowu naszym zajmującym zajęciem - i znowu z wielkim zacięciem :) I znów szybko było gotowe - i tak zrobiliśmy drugą połowę! I mogliśmy spokojnie iść spać i odpocząć po tym długim, PIERWSZYM ZIELONOPRZEDSZKOLNYM DNIU!
A dla każdego ciekawego, ale przede wszystkim dla każdej MAMY - pod wklejonym linkiem coś CIEKAWEGO MAMY! Jak się uda pokonać trudności techniczno-operacyjne. Więc cierpliwości i trzymamy kciuki za technologię informatyczną i cyfryzację!!!