Zielone 2024 się zaczyna

Jak co roku, od wielu, wielu już lat – w okolicach maja i czerwca, DZIELNI PRZEDSZKOLACY naszego Przedszkola, decydują się na samodzielny wyjazd na Zielone Przedszkole i stopniowe odkrywanie zalet PODRÓŻOWANIA:

  1. Podróżowanie to odkrywanie nieznanych, ciekawych miejsc, kultur, poznawanie życia ludzi w różnych środowiskach.
  2. Podróżowanie to zwiedzanie, to wspinanie się na szczyty gór, by cieszyć oczy niezapomnianym widokiem, przechadzanie się krętymi, brukowanymi uliczkami …  Każde miejsce jest jedyne w swoim rodzaju i tylko czeka, i obiecuje cały bagaż różnorodnych wspomnień do kolekcji.
  3. Podróżowanie to niezapomniane uczucie to mieszanka ekscytacji, strachu, radości, tęsknoty za domem i zadowolenia i dumy z własnej odwagi.
  4. Podróżowanie to niezależność,  to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie,  to opuszczenie rodzinnego gniazda i uczenie się dbania o siebie, rozwiązywania problemów, przetrwania, a także poczucia swojej  siły, mocy i pewności siebie.
  5. Podróżowanie to poznawanie nowych ludzi, to budowanie relacji pomiędzy innymi podróżującymi, zdobywanie umiejętności dbania o te relacje, wyrażanie szacunku, okazywanie troski i zainteresowania …
  6. Podróżowanie do rozumienie że to różnice czynią ludzi tak ciekawymi, choć śmiech, wspólne wspomnienia czy wartości przypominają nam, że w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy do siebie podobni.

Dlatego, i z tysiąca innych powodów zachęcamy, uczymy PODRÓŻOWANIA.  A ONO jak widać, uczy, wychowuje i  pomaga  budować przyszłość